Za klidnou dovolenou na Lefkádu?

Obecně samozřejmě platí, že pokud chceme klidnou dovolenou, jeďme mimo letní prázdniny. Jenže to si rodiče dětí školou povinných nemůžou dovolit… Klidnější místa a hotely se ale dají najít i ve známých letoviscích. Co třeba na řeckém ostrově Lefkada? Známé pláže jsou přeplněné, ale i tak se dá Lefkada v době prázdnin užít v klidu.

Řecký ostrov Lefkáda spadá do souostroví Jónských ostrovů (další jsou třeba Zakynthos nebo Kefalonie). Let sem trvá kolem dvou hodin, takže pro děti ideální doba. Dá se sem ale při troše trpělivosti dojet i autem.

Na Lefkádu se jezdí za plážemi, takže je super mít auto s sebou, nebo si ho půjčit, abyste mohli ostrov projekt křížem krážem.

Naše zážitky z tohoto kouzelného ostrova najdete v článku na blogu Rodina cestuje.

Vassiliki a hotel Apollo

Klidnější lokalita k ubytování je letovisko Vassiliki, hlavně jeho okrajová část směrem ke známé pláži Agiofili . Přímo ve Vassiliki je dlouhá pláž, která je plná surfařů a nám se moc nelíbila.

Klidné místo na ubytování je 3* hotel Apollo. Super na něm je několik věcí – česká recepční, fajn bazén, blízkost menších pláží, dostatečná vzdálenost od přístavu a centra. Nabízí ubytování s polopenzí, která se sice opakuje, ale na Řecko si myslím, že je fajn. Na hotelu nabízí půjčení paddleboardu, což je fakt super zábava. Doporučuju tedy vyjet ráno, když nejsou ještě tolik vlny a nejezdí tolik lodí.

U hotelového bazénu je i bar, kde připraví třeba i menší oběd. Hotel je celkově klidný, většinou se hosté rozjedou do různých koutů ostrova, největší ruch bývá u bazénu, kam můžou i všichni, kteří si sem zajdou na kafe nebo oběd.

Výlety z Vassiliki lodí nebo pěšky

Z Vassiliki můžete jet trajektem na Kefalonii, nebo si přes místní cestovku zaplatit vyhlídkovou plavbu na další vzdálenější pláže ostrova (třeba Egremni nebo Porto Katsiki). Menší lodí se dostanete i na pláž Agiofili. Na tu se dá dojít i pěšky od hotelu Apollo, je lepší vyrazit ráno, kdy slunce není tak silné. Cesta trvá cca 45 minut a je občas do kopce.

Na pláž Mylos (Milos) jezdí lodě z Agios Nikitas

Pokud chcete vidět ty krásné pláže z katalogů, nejvíc si jich užijete s půjčeným autem. Z Vassiliki vyražte přes hory do Agios Nikitas, jeďte co nejdřív, protože sehnat místo na parkování je fuška. Od 10 pak začínají jezdit lodě na úžasnou pláž Mylos (někdy Milos). Ta fakt stojí za to.

Je obrovská, a tak se tam lidi hodně rozprostřou. Nejvíc jich zůstává blízko kotviště lodě, kde jsou i slunečníky a lehátka. Pozor, setkali jsme se s tím, že na loď nechtěli vzít děti mladší 7 let, prý kvůli sluníčku, že na pláži není žádný stín a je to nebezpečné a že by dostali pokutu od policie. Myslím si ale, že to byla jen tato jedna loď. Recepční Lenka mi potvrdila, že se s tím nikdy nesetkala.

O dalších výletech na Lefkádě zase někdy příště. A co vy, taky preferujete klidnější destinace nebo alespoň klidnější taverny a bistra? Já mám třeba ráda restaurace, kde mají houpací síť. Přijdou mi pohodový a děti mají vlastně taky zábavu :).

Lenka Bělohradská
Mou vášní je cestování. Pomáhám ostatním ženám sebrat odvahu, překonat strach a vydat se na cesty s jejich dětmi nebo jen samy se sebou. Můj příběh najdete tady
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.