Co když vyberu špatný hotel – poradíte mi?

Pokud se podíváte do všech cestovatelských skupin na facebooku, diskuzí na e-miminu a dalších portálech, nejčastěji se v nich lidé ptají na recenze hotelu. Jestli se tam ostatním líbilo, co by jim případně doporučili, jaké bylo jídlo, jestli je hotel u písečné pláže. Bojí se, že vyberou špatné ubytování, na moc hlučném místě, nebo naopak tam, kde „chcípl pes“. A tak dále a tak dále. 

Hotel Apollo Lefkáda

Osobně si myslím, že takhle se ptát úplně neznámých lidí, o kterých nevíme, jaký typ dovolené sami vyhledávají, není moc šťastné.

Já mám třeba ráda tichá místa, kde není moc lidí, mám svůj klid, chodím celkem brzo spát, ráno vstávám a koukám z balkónu na moře nebo si čtu. Zároveň hledám ubytování s bazénem, aby se měl Vojta kde vyřádit, vím, že to má rád a moc si to užívá.

Takže pokud se mě někdo zeptá, že hledá hotel all inclusive, se skluzavkama, animačním programem a přímo na pláži, já mu prostě dobře neporadím. Můžu mu pomoci vyhledat tyto hotely, ale osobní zkušenosti s nimi mít nemůžu.

Kde hledat recenze na ubytování

Proto spíš radím kouknout se nejdřív na mapy google, prostudovat letoviska v dané zemi, pokud se bavíme o dovolené u moře. A pak si najít to, kde buď píšou, že je rušné, nebo naopak zase „to nejklidnější ze všech“.

No a recenze na hotely už najdete snadno. Dáte jeho název do skupin na facebooku, kouknete na Invii, na Tripadvisor, zadáte do google „NÁZEV HOTELU RECENZE“. Většina hotelů už je taky na booking.com a tam je recenzí habaděj. Píšou tam lidé z celého světa a přímo na stránkách bookingu si recenzi přeložíte do češtiny.

V těchto recenzích se dozvíte to podstatné! Jaké je tam jídlo, co čistota? Rušila někoho diskotéka, bylo kam jít se projít atd. atd. Vždycky se rozhodujte podle vlastních pocitů a nezapomeňte, že TI SPOKOJENÍ MNOHDY ANI RECENZI NENAPÍŠOU.

Vyhledávání na stránkách cestovek

Každá cestovní kancelář/ubytovací portál mají trochu jinak nastavené filtry ve vyhledávání ubytování/zájezdu. Buďte napřed a sepište si vaše požadavky na hotel předem. Může vám v tom pomoct checklist, který je součástí eBooku Letecká dovolená s dětmi.

Tady si ho můžete stáhnout zdarma.

Co dalšího řešíte ohledně hotelů? Co vás nejvíc pálí? Dejte mi vědět do komentářů :).

Lenka Bělohradská
Mou vášní je cestování. Pomáhám ostatním ženám sebrat odvahu, překonat strach a vydat se na cesty s jejich dětmi nebo jen samy se sebou. Můj příběh najdete tady
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.