Chorvatsko letecky: Cestování za doby covidu

Když jsem v březnu 2020 uslyšela z úst pana Prymuly, že hranice můžou kvůli covidu-19 zůstat zavřené i dva roky, měla jsem svou první obrovskou úzkost a fakt mě to hodně sebralo. Dělala jsem v té době na pražském letišti a tam to tedy taky nebylo vůbec růžové. Nakonec jsem v červnu skončila v rámci hromadného propouštění, ale to je zase jiný příběh… 

Byla jsem jedna z mnoha, kteří prostě museli už vypadnout, někam, za „normálním světem“. Vlastně věřím, že 99 % lidí toho mělo dost a možná, i když dřív tolik necestovali, i oni začali přemýšlet, že prostě musí změnit prostředí. No a dokážete si představit, co to asi tak bylo pro mě. Zvyklá být pořád někde, šetřit na cestování, užívat si na cestách, učit se od jiných kultur, ochutnávat cizí jídlo, cítit vůni moře a hor… Každopádně v září 2020 jsem věděla, že podzim a zimu prostě nedám, nedám…

Pláž u hotelu Zora v Primoštenu

Letenky do Splitu a dovolená začíná

Takže jsem 6. září 2020 koupila dvě letenky do Splitu a 20. září jsme s Vojtou odlétali. Neřekla jsem to skoro nikomu. Mamce jsem volala až od bazénu, že ji zdravím z Primoštenu z hotelu Zora. Kamarádům posílala fotku moře bez toho, aby věděli, že jsme odletěli. Byla to fakt strašná doba. Za prvé jsem se bála, že Vojta chytne ve školce covid a my neodletíme. Pak následovaly strachy asi tak v tomto pořadí: skončíme v Chorvatsku v karanténě, někdo v letadle bude mít covid, takže skončíme v karanténě taky, neodletíme zpět, všichni nás odsoudí, že letíme atd. Ale nakonec to bylo to nejlepší rozhodnutí, které jsem mohla udělat! Přes booking jsme měli ubytování i taxi na hotel, nikde skoro nikdo, takový klid jsem předtím ani potom už nikdy v Chorvatsku nezažila.

Dovolená s cestovkou nebo bez?

Hledala jsem původně zájezd s cestovkou, ale Chorvatsko v té době letecky nabízel jen Fischer. Cena byla o deset tisíc vyšší, než když jsem si vše zařídila sama a ještě nezahrnovala dopravu z letiště na hotel. Tu si vypočítali na 4 000 korun. Samozřejmě jsem si říkala, že bude lepší v covid době letět s cestovkou, ale fakt to nebylo potřeba. Bála jsem se třeba, co by třeba bylo s Vojtou, kdybych měla covid. Letěli jsme zpátky do Prahy posledním letem té sezóny, takže jsem i uvažovala nad tím, co se stane, když let zruší! 

No co by. Bylo tam dost Čechů a byli všichni moc fajn. I Chorvati se k nám chovali strašně pěkně. Takže jsme si na místě pak řekla, vždyť tady je tolik lidí, kteří by nám pomohli… Anebo holt pojedeme vlakem nebo stopem.

Primošten a hotel Zora

Ale právě na webu Fischeru jsem se inspirovala a objednala ubytování v hotelu Zora v Primoštenu. Bylo to skvělý. Dostali jsme zrenovovaný pokoj za cenu starého, měli jsme polopenzi, bazén, moře hned u nosu. 

Primošten sám o sobě je fakt krásný. Pro děti je tu dost atrakcí (ponorka s proskleným dnem, trampolíny, skákací hrad, keška na místním hřbitově, půjčení šlapadel, lodí, minigolf, volejbal, tenis atd.), ale v té době bylo už skoro vše zavřené.

Celkově jsme si to s Vojtou fakt užili a vůbec jsem ničeho nelitovala. Hotel Zora určitě můžu doporučit, je na super místě. Jen v sezóně je to fakt masakr (jeli jsme tam totiž ještě v roce 2021 znovu, ale v sezóně) a už nic pro nás! Ale jako dovolená s dětmi super destinace.

Lenka Bělohradská
Mou vášní je cestování. Pomáhám ostatním ženám sebrat odvahu, překonat strach a vydat se na cesty s jejich dětmi nebo jen samy se sebou. Můj příběh najdete tady
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.